Zamów telefonicznie: 884-848-200

Polski producent odzieży skórzanej

a
Pielęgnacja skóry

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ?

Wszystkie surowce stosowane przez firmę LUKA PELLI są pochodzenia naturalnego i gwarantują najwyższą jakość. Aby jak najdłużej zachować walory produktów i móc cieszyć się ich pięknym wyglądem, konieczna jest właściwa pielęgnacja i konserwacja skóry. Aby zachować wspaniały wygląd skóry radzimy przechowywać strój na wieszaku.

W przypadku użytkowania skórzanych produktów należy przestrzegać kilku uniwersalnych zasad:

PRZEMOCZENIE SKÓRY

Aby wilgoć nie wyrządziła szkody, odzież należy suszyć z dala od źródeł ciepła, na stabilnym, szerokim wieszaku. Wpływ gorącego powietrza powoduje, że skóra twardnieje, nadmiernie się wysusza i traci połysk.

PRZECHOWYWANIE

Podczas przechowywania odzieży należy umieścić ją w pokrowcach zapobiegających wnikaniu kurzu w głąb skóry. Nie zalecamy stosowania pokrowców foliowych, gdyż nie zapewniają one odpowiedniej wentylacji.

KONSERWACJA

Dla zachowania dobrego stanu skór należy co pewien czas poddawać je konserwacji za pomocą odpowiednich środków przeznaczonych do skór i futer.

ZABRUDZENIA

W celu usunięcia zabrudzeń skóry licowej należy przetrzeć ją szmatką delikatnie zwilżoną wodą. W celu ochrony odzieży z zamszu i nubuku zalecamy przed pierwszym użyciem zabezpieczyć ją sprayem ochronnym, ze szczególnym uwzględnieniem kołnierza i mankietów. Warto również przywracać meszek przy użyciu szmatki lub szczoteczki do zamszu. Zaschnięte zabrudzenia oraz głębokie plamy powinny być usuwane w profesjonalnych pralniach chemicznych specjalizujących się w czyszczeniu skóry i zamszu.

NIE SUSZYĆ W SUSZARKACH BĘBNOWYCH I URZĄDZENIACH EMITUJĄCYCH CIEPŁO. SUSZYĆ NA POWIETRZU, ROZWIESZONE. NIE PRAĆ, NIE CHLOROWAĆ, NIE CZYŚCIĆ CHEMICZNIE, NIE PRASOWAĆ.