Zamów telefonicznie: 884-848-200

Polski producent odzieży skórzanej

a
Wymiany i zwroty

Dla klientów zagranicznych: wysyłka produktu w przypadku wymiany lub zawrotu następuje na koszt Klienta.

W razie chęci zwrotu lub wymiany zakupionych u nas produktów prosimy kontaktować się:

 • przez e-mail: sklep@luka-pelli.pl
 • lub telefonicznie: +48 884 848 200.

WYMIANY I ZWROTY Luka Pelli

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” Klient może zrezygnować z towaru kupionego w Sklepie interentowym Luka-Pelli  bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, nie został w żaden sposób zniszczony, posiada oryginalne opakowanie i metkowanie.
 2. Zwracany bądź wymieniany towar należy odsyłać razem z otrzymanym wraz z nim dokumentem zakupu oraz pisemną informacją o przyczynie zwrotu (odstąpienie od umowy zgodnie z Ustawą) lub wymiany (np.z powodu wymiany na inny rozmiar) na adres:
  Luka-Pelli Producent Wyrobów Skórzanych
  Suche 14, 34-520 Poronin
 3. Sklep internetowy Luka-Pelli nie przyjmuje żadnych paczek odsyłanych za pobraniem.
 4. Klient może odesłać produkt zakupiony w sklepie internetowym Luka-Pelli w celu wymiany po uprzednim skontaktowaniu się z firmą pod numerem telefonu +48 884 848 200. Wymiana produktu np. na inny model, inny kolor bądź rozmiar musi być zgłoszona nie dalej niż 14 dni od dnia odebrania wysyłki.
REKLAMACJI NIE PODLEGA:
 • PRODUKTY POSIADAJĄCE USZKODZENIA MECHANICZNE WYNIKŁE Z NIEWŁAŚCIWEGO UŻYTKOWANIA
 • NATURALNE ZUŻYCIE PRODUKTU
 • ODBARWIENIE WNĘTRZA PRODUKTU WYKONANEGO ZE SKÓR NATURALNYCH POWSTAŁE POD WPŁYWEM POTU LUB MOCNEGO PRZEMOCZENIA
 • RÓŻNICE W KOLORZE I STRUKTURZE SKÓRY ORAZ ZAŁAMANIA I ZMARSZCZENIA POWSTAŁE W TRAKCIE UŻYTKOWANIA WYNIKAJĄCE Z NATURALNYCH WŁAŚCIWOŚCI SKÓR
 • USZKODZENIA LUB ODBARWIENIA POWSTAŁE WSKUTEK NIEWŁAŚCIWEJ PIELĘGNACJI LUB CZYSZCZENIA PRODUKTÓW WYKONANYCH Z NATURALNYCH SKÓR I FUTER
 • KOŻUCHY I KAMIZELKI SZYTE „NA MIARĘ”
INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA WYROBÓW LUKA-PELLI:
 • SKÓRA OWCZA, FUTRA LISIE ORAZ KRÓLICZE Z KTÓRYCH USZYTE SĄ WYROBY FIRMY LUKA-PELLI SĄ SUROWCAMI NATURALNYMI I MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ NA NICH RÓŻNICE KOLORYSTYCZNE ORAZ ZMIANY FIZYCZNE TJ. CIENIOWANIA, ZAGNIECENIA. MOŻLIWE SĄ RÓWNIEŻ MINIMALNE RÓŻNICE W STRUKTURZE ORAZ GRUBOŚCI SKÓRY. NIE SĄ ONE PODSTAWĄ DO REKLAMACJI WYROBÓW FIRMY LUKA-PELLI .
 • NATURALNA SKÓRA W ZNACZNYM STOPNIU CHŁONIE WILGOĆ, POT ORAZ BRUD. W CELU ZACHOWANIA PIERWOTNEGO WYGLĄDU WYROBU ZALECA SIĘ PRZESTRZEGAĆ PODSTAWOWYCH ZASAD JEGO UŻYTKOWANIA ORAZ KONSERWACJI, WYMIENIONYCH W PUNKTACH PONIŻEJ:
 1. ABY ZACHOWAĆ WSPANIAŁY WYGLĄD SKÓRY RADZIMY PRZECHOWYWAĆ STRÓJ NA WIESZAKU.
 2. W RAZIE ZMOCZENIA, STRZEPNĄĆ I POWIESIĆ NA WIESZAKU.
 3. UNIKAĆ MOCZENIA OPADAMI ATMOSFERYCZNYMI, W RAZIE ZMOCZENIA SUSZYĆ Z DALA OD ŹRÓDŁA CIEPŁA.
 4. SKÓRA W KOLORZE CZARNYM I BRĄZOWYM MOŻE BRUDZIĆ JASNĄ ODZIEŻ.
 5. DO PIELĘGNACJI I KONSERWACJI CZAPEK ORAZ RĘKAWIC ZALECA SIĘ UŻYWAĆ ŚRODKI PRZEZNACZONE DO PIELĘGNACJI PRODUKTÓW SKÓRZANYCH
 6. W PRZYPADKU ZAMOKNIĘCIA ZALECA SIĘ POZOSTAWIĆ PRODUKT DO NATURALNEGO WYSCHNIĘCIA. NIE SUSZYĆ W SUSZARKACH BĘBNOWYCH, NA GRZEJNIKU, NIE NARAŻAĆ NA DŁUGOTRWAŁE DZIAŁANIE PROMIENI SŁONECZNYCH, GDYŻ MOŻE TO SPOWODOWAĆ ZDEFORMOWANIE PRODUKTU LUB BLAKNIĘCIE KOLORÓW.
 7. SUSZYĆ NA POWIETRZU, ROZWIESZONE.
 8. NIE ZALECA SIĘ PRASOWANIA SKÓRY I PODSZEWKI, GDYŻ MOŻE DOPROWADZIĆ TO DO TRWAŁEGO USZKODZENIA WYROBU.

ZDJĘCIA PRODUKTÓW MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE RÓŻNIĆ KOLORYSTYCZNIE OD ORYGINAŁU. ZALEŻY TO OD INDYWIDUALNEGO USTAWIENIA MONITORA I KONTA PATRZENIA NA NIEGO.

Z UWAGI NA NATURALNY SUROWIEC Z JAKIEGO WYKONANE SĄ NASZE PRODUKTY, ICH KOLOR MOŻE W RZECZYWISTOŚCI NIEZNACZNIE RÓŻNIĆ SIĘ OD PRZEDSTAWIONEGO NA ZDJĘCIU.